"Zmeul" - noul single Vama Veche

Stiri din presă, articole, reportaje, interviuri

Moderators: alexunu, Catanutz

serendipity
Sf. Petru

Post by serendipity » Tue Feb 28, 2006 5:25 pm

Prost inspirata alegerea cu imaginile din film.
Mi se pare a fi o chestie de marketing intre cei doi Tudori, Giurgiu si Chirila. Asa are si Vama clip nou si Legaturile bolnavicioase trailer.... nu stiu zau, dar cred ca ar fi iesit mult mai fain ceva cu imaginile filmate asta vara cu zmeul (va amintiti ca au filmate aproape o ora cu zmeul ala) si ce nori superbi erau...
Iar mesajul din film mi se pare ca nu se leaga deloc cu mesajul din Zmeul...
mdah... vorba lui Lapi "succesul strategiei noastre de marketing este o reteta atat de complicata ca nici noi nu o intelegem" (sau ma rog, ceva de genul asta a zis).
Bineinteles, melodia tot imi place super mult, insa videoclipul m-a dezamagit... eh, macar e un suport video si in felul asta se va putea auzi si la TV nu doar pe Radio...
ca despre album, ati vazut si auzit "in aprilie mai vedem" :wink:

Kalin
Zburator
Location: In a night, or in a day, in a vision, or in none...

Post by Kalin » Tue Feb 28, 2006 5:35 pm

Mi se pare acceptabil. Nu minunat... doar acceptabil. Mai bine decat mediu. Interpretarea e altfel decat ma asteptam. Mai ales vocea lui Tudor. Si cam atat.

Link direct pentru download http://roflash.tvr.ro/DATA-2006-02-28-10-00.flv . Se vede cu orice flash player. Download mare (214 mega).
Oamenii ma lasa sa ma mint.. eu o fac mereu iubind...
never free.... never me

floydman
.

Post by floydman » Tue Feb 28, 2006 8:20 pm

serendipity wrote: mdah... vorba lui Lapi "succesul strategiei noastre de marketing este o reteta atat de complicata ca nici noi nu o intelegem" (sau ma rog, ceva de genul asta a zis).
ca despre album, ati vazut si auzit "in aprilie mai vedem" :wink:
:shock: vama veche...marketing...strategie...parca era vorba despre nisip...soare...calul...nu despre marketing si strategie...cred ca baietii ar trebui sa se uite pentru o clipa in oglinda....
all animals are equal but some animals are more equal than others...

myke
Om al plajei

Post by myke » Tue Feb 28, 2006 9:20 pm

Kalin wrote:Mi se pare acceptabil. Nu minunat... doar acceptabil. Mai bine decat mediu. Interpretarea e altfel decat ma asteptam. Mai ales vocea lui Tudor. Si cam atat.

Link direct pentru download http://roflash.tvr.ro/DATA-2006-02-28-10-00.flv . Se vede cu orice flash player. Download mare (214 mega).
am stat o ora si am downloadat si nu imi merge x( si il vreau

maramures
Emigrant ¯n America

Post by maramures » Tue Feb 28, 2006 9:30 pm

Dane, Cata... nu fiti ipocriti!!!
Sa moara Cicinel!!!

serendipity
Sf. Petru

Post by serendipity » Tue Feb 28, 2006 9:38 pm

bai chiar nu sunt... zau... l-am vazut de cinci ori pana la ora asta...
si raman la aceeasi parere. Melodia Zmeul imi place, imi da fiori, ma face sa visez... e Vama, dar clipul... nu mi se pare ca se potriveste cu ideea. Parerea mea, ce nu am voie? mai ales intercalarile cu replicile din film, hai prima mai merge dar finalul :))
sceventzele alese din film sunt frumoase, imaginile curg, dar nu se leaga cu mesajul... repet, parerea mea... iar norisorii aia de pe panoul din spatele lor, si reflectoarele alea care-ti scot ochii, sunt super kitch...
sunt sigura ca Legaturi bolnavicioase e o poveste misto, abia astept sa-l vad, dar as fi preferat de un milion de ori alta poveste pentru cantecul asta...
La multi ani robotzel! Sa fii fericit! (zau! ma emotzioneaza, ma atinge, dar in contextul filmului, nu al Zmeului). Din punctul meu de vedere iubirea si durerea din Zmeul nu au de-a face cu iubirea dintre cele doua fete, cu iubirea bolnava dintre frate si sora din film. e alta mancare de peste.
ca solutie mi se pare un compromis ... hm, nu stiu cum sa-l definesc...
voi iubi in continuare Zmeul dar prefer sa-l aud la radio si live!

maramures
Emigrant ¯n America

Post by maramures » Tue Feb 28, 2006 9:44 pm

Da .... ce sa zic.. sunt gusturile tale, ma refeream mai mult la Dan, adica cum, cei din VV ar trebui sa poarte flori in par si sa zburde dezbracati prin iarba/pe plaja ca sa arate ca nu-s comerciali?!
Sa moara Cicinel!!!

Kalin
Zburator
Location: In a night, or in a day, in a vision, or in none...

Post by Kalin » Tue Feb 28, 2006 10:02 pm

myke wrote:
Kalin wrote:Mi se pare acceptabil. Nu minunat... doar acceptabil. Mai bine decat mediu. Interpretarea e altfel decat ma asteptam. Mai ales vocea lui Tudor. Si cam atat.

am stat o ora si am downloadat si nu imi merge x( si il vreau
incearca cu asa ceva http://www.download.com/FLV-Player/3000 ... 67082.html eu nu am downloadat filmul dar ar trebui sa mearga.
Oamenii ma lasa sa ma mint.. eu o fac mereu iubind...
never free.... never me

melina
Cal din Marlboro

Post by melina » Tue Feb 28, 2006 10:34 pm

acum urmeaza sa vad videoclipul :)

in alta ordine de idei, din vama veche yahoo group digest, cica:

ATENTIE LUMEEEEEE!!!!!!!!!!!!!

O veste care sigur va va incanta pe toti!!! Incepand cu saptamana
viitoare, membrii trupei Vama Veche vor intra pe chat sa vorbeasca
live cu fanii!!! Pentru a participa la discutiile cu ei, trebuie sa
intrati pe yahoo group-ul VAMA_VECHE_BAND la sectiunea chat.
Se va posta pe site-ul lor oficial data la care baietzii vor fi
online!!!!!

ENJOY!!!!!!!

mda :roll:
this is fact, not fiction...
for the first time in years.

matusa jmja-ului

myke
Om al plajei

Post by myke » Tue Feb 28, 2006 11:42 pm

deci ma simt eliberat! dupa 5 zile in care am vazut de 10 ori sexxy, de 7 ori akon si nenumerate ori jokero a dat Domnul, ca la ora 11.25, pe data de 28.02.2006 sa vad jumatate din videoclip pe TVKlumea! Am urlat pur si simplu. ma simt mult mai relaxat acu. poa vi se pare exagerat dar totusi...5 zile in care am inghitit toate porcariile de pe U MTV si TVKlumea... nu imi place instrumentalu din videoclip. sunetu e slab. nu slab f slab. subscriu serendipity nu se potriveste povestea. filmu sper sa fie mai bun decat brokeback mountain, ceva cu o tema asemanatoare. dar nu are legatura cu zmeul. ma asteptam la ceva cu noaptea... cu luna. cu tudor pe o scena. nu marea care inghite soarele. cu nori superbi care acopera soarele. cu saruturi multe...
P.S. Avand in vedere Zmeul si Cantec Prost si chiar VSVSA pot spune ca noul album se merita asteptat. il vreau cadou cand o sa iau capacitatea. desigur, nu m-as supara daca ar aparea mai devreme. de Pasti spre exemplu.

valkiria
Cel ce vinde de toate

Post by valkiria » Wed Mar 01, 2006 12:28 pm

incerc sa-l vad cu real (nu sa dl... am hardu aproape plin si nu-l umplu cu asa ceva) si-mi arata cam o imagine la 10 secunde... ce sa-i fac ? kalin? :?
if you see this writing you're dying.

stranger
Cel ce vinde de toate

Post by stranger » Wed Mar 01, 2006 12:38 pm

pune-l pe PAUSE si lasa-l sa se incarce. Fa-ti o cafea, bea o bere (sau 2, sau 3, in functie de conexiunea ta) si apoi da play.
enjoy
The life of a stranger is full of "Take it or leave it" situations.
What's your choice?

http://www.marka-stranger.com

be a stranger -> http://blog.marka-stranger.com

myke
Om al plajei

Post by myke » Wed Mar 01, 2006 4:10 pm

ms pt program. merge. il leg cu videoclipu pe care tin sa va spun ca acu l urmaresc a 10a oara tin sa spun ca imi place inceputu. si imi place cum faza cu linistea va curge in mine. versuri superbe.

susu
Zmeu

Post by susu » Wed Mar 01, 2006 6:29 pm

Cand am auzit varianta finita la radio m-a deranjat o portiune vocala prin mijlocul melodiei, nu era cum ne-a obisnuit in concerte, mi se parea fortata si de prisos. In videoclip insa nu am mai simtit la fel. Totul mi se pare ca se potriveste. Bineinteles ca nu exprima aceeasi poveste pe care mi-o imginam cand doar auzeam melodia, dar totusi imi pare ca videoclipul merge foarte bine cu melodia. E un videoclip foarte sensibil si frumos.
"We are the real countries, not borders drawn on maps and names of powerful men. I know you will come and carry me out into the palace of winds. That's all I wanted, to walk in such a place with you, with friends - an earth without maps."

floydman
.

Post by floydman » Wed Mar 01, 2006 8:11 pm

maramures wrote:Dane, Cata... nu fiti ipocriti!!!

postul asta a aparut din nevoia de a scrie si tu ceva? ce ipocrizie? de unde ar rezulta ea? fii mai explicit!
all animals are equal but some animals are more equal than others...

Post Reply